ВТ
3 ℃
СР
4 ℃
ЧТ
15 ℃
               

Чим зайнятися?

<- НАЗАД ДО СТАТТЕЙ

Мальовничі Лумшори

Селище Лумшори — це невеличкий шматочок раю в Перечинському районі, Закарпатської області, що розташувалось на річці Туричка. Здавна це місце було маленьким райським куточком для мандрівників ще з XV століття. Лумшори ще здавна приваблювали людей своїми цілющими водами, дивовижною природою та гостинністю.

Велику роль для Лумшор відіграє гірська ріка Туричка, що є джерелом мінеральних вод та смачної форелі. Лумшори відомі ще й водограями, які розкинулися в околицях. У цій місцевості дощі можуть утворити водоспад з найменшого потічка, яких навколо чимало. Але справжні водоспади, які діють постійно, розкинулися на річці.

 

Серед усіх водоспадів, а їх не менше п’яти, найбільшим і найгарнішим є водограй, який за “совітів” назвали «Партизаном», хоча місцеві мешканці продовжували використовувати виключно справжню назву – «Верхній Бовт» або «Лумшорський водоспад». Переконатися у тому, що вода камінь точить, можна саме тут: жолоби, вимиті за століття, формують вражаючі водоверті та візерунки. Зачаровує і сам водоспад:

В Лумшорах є одна легенда, що саме в цих місцях доживав свого віку пустельником угорський король Шоломон (Шаламон), син короля Андраша (Ендре) I та Анастасії Ярославни, доньки київського князя Ярослава Мудрого.
Також, село славиться купелями в чанах із застосуванням мінеральних вод сірководневого типу. Вигляд цієї процедури досить “пекельний”: людина залазить у величезний чан з мінеральними водами, який підігрівається вогнищем. Люди з звідусіль  приїжджали, щоб оздоровити своє тіло та душу. Слід зазначити, що процедури лікувального купання відомі на Закарпатті ще з XV століття, вони дуже корисні при захворюваннях опорно-рухового апарату, захворюваннях серцево-судинної та нервової систем, багатьох інших недугах. Серед розмаїття чанів знаходимо найстаріший, датований 1600 роком, що зберігся і до наших днів.
Ранок "Полонина ДБК-3"
Старий чан

Схожі статті: