ВТ
3 ℃
СР
4 ℃
ЧТ
15 ℃
               

Чим зайнятися?

<- НАЗАД ДО СТАТТЕЙ

Прогулянка водоспадами с.Лумшори

Лумшорські водоспади розташовані поблизу села (3.5 км) на річці Турички, і дістатися до них досить просто, оскільки дорога веде уздовж самої річки.
До складу Лумшорських водоспадів входять відразу кілька водограїв Українських Карпат. Лумшорський водоспади є гідрологічним пам’ятником природи місцевого значення.
Якщо Ви вирішили організувати туристичний похід до Лумшорських водоспадів, то ось перелік наймальовничіших з них: Соловей, Буркачі, Партизан, Переступень, Крутило а також Воєводин.

Отже, більш-менш великих водоспадів насправді 5

Якщо піти по потоку вгору, до його витоків, багато всякого цікавого знайти можна. Крім великих водоспадів, на відрізку в кілька кілометрів можна зустріти ще з десяток маленьких, висотою до метра. Туристичні інструктори з нашого будинку відпочинку «Полонина ДБК3» регулярно організовують пішохідні прогулянкові маршрути заповідними околицями Лумшор подивитися красиві види на водоспади

«Соловей»

Місцева назва «Нижній Бовт». Водоспад – «Соловей», нижчий, ближній до турбаз, одержав свою назву у 70х роках. Схожий за формою на краба. Висота – 2-3 метра в залежності від пори року, кількості топляка кругом і намитого щебеню знизу.

«Буркачі»

Другий водоспад вище за течією – невеликий. Вода по ньому «спадає» з бокового (лівого) припливу в річку Туриця. Місцеві називають його «Буркачі». На фото він в момент свого далеко не повного насичення водою. Висота півтора-два метри.

«Лумшорский водоспад»

Третій водоспад, найкрасивіший і найбільший на річці Турічка – «Лумшомшорський водоспад» («Географічна Енциклопедія України»). Місцеве ж населення називає водоспад «Верхній Бовт».  Висоту водоспаду порахувати важко. Дно під струменем постійно змінюється, та й що вважати висотою. Вода проходить довгий жолоб в скелі поки скине вниз. Одним словом, від 4 до 6 метрів на все про все.

 

Лумшорський Водоспад
Водоспад "Дівочі Сльози"

«Дівочі сльози»

Четвертий за рахунком водоспад – «Дівочі сльози», ще його називають «Переступень». Водоспад «Дівочі сльози» знаходиться, в досить мальовничому місці. В оточенні букового лісу, який не поспішаючи переповзає від русла до карпатських крутих схилів, серед вкритих мохом скель, які химерно заплетене корінням дерев, і здається, що тільки вони і утримують валуни від падіння. Навколишні пейзажі ідеально гарні! «Дівочі сльози» – однокаскадний водоспад з висотою падіння води не більше 1.5 метрів.

Водоспад "Кетчера"

«Кичер»

П’ятий водоспад, самий останній, у самої верхньої турбази під назвою «Кичерський водоспад» в урочищі Кичера. Висота більше трьох метрів. Його вода вимила глибоке і просто шикарно підходяще для купання простір.

Водоспад "Кетчера"
Водоспад "Кетчера"
Водоспад "Воєводин"

«Воєводин»

Водоспад «Воєводин», що знаходиться неподалік від села Жденієво – прекрасне місце для пікніка та фотозйомки. Ця природна атракція має не тільки туристичне, але й наукове значення.

Щоб побачити Воєводин, потрібно прогулятися до орнітологічного заказника «Соколові Скелі». Бурхливий водоспад, зривається з висоти 24 метрів, є частиною потоку з тією ж назвою: Воєводін. Потік бере свій початок з найвищої гори Полонинського хребта гори Руна 1482 м, тече по глибокій ущелині, а далі впадає в річку Шипот.

Зимова річка
Ялини в снігу
Зимова річка

Схожі статті: